Krakowski Piknik

Spread the love

Witam,

Strona Piersidiagnostyka.pl powstała z dwóch powodów, żeby chociaż trochę pomóc tym, których dotknęły problemy związane z diagnostyką i leczeniem chorób piersi oraz by promować, namawiać zachęcać do badania profilaktycznego piersi.

Jeżeli chodzi o pierwszy powód to ukazała się właśnie książka pt. „ O życiu z rakiem i po raku” Praktyczny poradnik dla każdego, pod redakcją naukową Krystyny de Walden-Gałuszko, która całkowicie realizuje potrzebę pomocy pacjentce / pacjentowi/ najbliższym, która zachorowała na raka piersi. Ta książka to spełnienie moich marzeń, jakkolwiek dziwnie to brzmi. To wspaniale napisany, rzeczowy poradnik tłumaczący chorobę (raka), pomagający przez nią „przejść”, zarówno samemu choremu jak i jego najbliższym. Mówi o bólu, o strachu o codziennym życiu (jedzeniu, aktywności fizycznej, śnie i życiu seksualnym). Są tutaj adresy organizacji wspierających pacjentki i pacjentów chorujących na nowotwory. Polecam każdemu, kto ma taką potrzebę.

Pozostaje mi zająć się pozostałymi problemami (zwykle „nie-chorobami”) związanymi z piersiami oraz namawianiem, zachęcaniem do badań profilaktycznych. Za namową pisma Istota.info wraz z portalem „Porozmawiajmy o zdrowiu” weźmiemy udział w „Krakowskim Pikniku”. Ciekawym wydarzeniu plenerowym, podczas którego chcemy przełamywać strach przed badaniami, w tym wypadku mammografią piersi. Zapraszam do śledzenia programu Pikniku Krakowskiego” i zapraszam do Nas.
https://www.facebook.com/piknikkrakowski/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *