O mnie

Spread the love
Lek. med. Jolanta Łapczyńska, specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej.

Jestem lekarzem z zawodu i z zamiłowania. Od ponad 20-tu lat zajmuję się diagnostyką chorób piersi. Pracowałam między innymi w Guy’s and St.Thomas Hospital czy Barts NHS Trust, w Londynie. Od 2014 roku jestem związana z tak zwanym Breast Unit w hrabstwie Kent, w Maidstone, pod Londynem. 

Ukończyłam Wydział Lekarski na Uniwersytecie Jagiellońskim w 1993 roku. W 2004 roku uzyskałam tytuł lekarza specjalisty w dziedzinie radiologii i diagnostyki obrazowej. W 2005 roku wyjechałam do Wielkiej Brytanii gdzie zdobyłam kwalifikacje, tzw. podspecjalizację, w zakresie Diagnostyki Chorób Piersi.Od 2005 roku nieustannie pracuję w tak zwanych Breast Units w Wielkiej Brytanii, a od 2009 pracuję również w Polsce, zajmując się głównie diagnostyką chorób piersi. Od kilkunastu lat łączę pracę w dwóch krajach, starając się w naszej polskiej rzeczywistości, zastosować praktyki używane od kilkudziesięciu lat w Breast Units, w Wielkiej Brytanii.

Moje zeszłoroczne sprawozdanie z pracy w Breast Unit (tzw.Appraisal za 2019 rok) to ponad dziesięć tysięcy ocenionych przeze mnie mammografii, ponad dwa tysiące wykonanych USG piersi, kilkaset  gruboigłowych biopsji piersi, kilkadziesiąt rezonansów piersi i innych bardziej specjalistycznych badań piersi. Przede wszystkim jednak uczestnictwo w spotkaniach wielospecjalistycznych (tzw.MDT Multidysciplinaty Team Meeting), gdzie prezentowane i omwiane są wszystkie pacjentki, które miały wykonaną biopsję piersi lub został u nich zdjagnozowany rak piersi.

Wyjaśnienie:

Breast Unit – w dosłownym tłumaczeniu “Zespół Piersi”. To poradnia specjalistyczna zajmująca się diagnostyką i leczeniem chorób piersi. Zatrudniająca radiologów, chirurgów, onkologów, radioterapeutów, techników radiologii, pielęgniarki i administrację, wyspecjalizowanych w diagnostyce i leczeniu chorób piersi.